МКК Куманово убедливо против КК Куманово (ГАЛЕРИЈА)

Сподели со своите пријатели

И повеќе од очекувано, првопласираната екипа на табелата, МКК Куманово го декласираше последнопласираниот тим на табелата во Втората лига, Куманово 2009 со резултат (104:37).

Loading...

 

 

И тоа без помошта на нивниот најдобар играч во изминатиот период, Марјан Јанески (повреда на скочниот зглоб), но со Александар Штерјов како нова опција во центарската линија.

 

 

Loading...

Младиот Јован Стошиќ реализираше 28.поени за МКК Куманово, Р.оберто Димитриевски 17, Серафимовски имаше 13, а Богдан Стошиќ уште 12. поени за лидерот на табелата кој сега има осум победи во осум натпревари.

 

 

 

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Безбедносната состојба на подрачјето на СВР Куманово е поволна, вели Бојмацалиев (ФОТО)

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

Текс: КФСМ / фото: Никола Ивановски