МКК Куманово го совлада и МЗТ, КК Куманово повторно со пораз

Сподели со своите пријатели

Кошаркарите на Младинскиот кошаркарски клуб Куманово изминатиот викенд го совладаа составот на МЗТ Уни Банка.

Loading...

Кумановци пишаа шеста победа сезонава во Втората кошаркарска лига, откако на домашен терен падна и МЗТ и тоа со 20 поени разлика.

МКК Куманово останува лидер во табелата и единствен клуб од лигата кој не бележи пораз.

Од друга страна изминатиот викенд КК Куманово 2009 впиша шести пораз сезонава, откако со 94:70 на гостински терен беше совладан од екипата на Тетекс.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Пукање во центарот на Куманово