Меѓународен воз прегази уште еден мигрант

Сподели со своите пријатели

Како што информира СВР Скопје, вчеранавечер во населбата Илинден меѓународен воз кој се сообраќал на релација Скопје – Солун – Белград,  удрил во 62 – годишен мигрант од Авганистан. Несреќата се случила во реонот на населба Илинден.

Loading...

Авганистаницеот имал тешки повреди и е префрлен во Ургентен центар.

За два дена ова е втора железничка несреќа во Македонија. Завчера, исто така меѓународен воз прегази 14 мигранти од Сомалија и Авганистан. Бројката на загинати мигранти во Македонија со несреќата во Велес се искачи на 30 загинати.

Leave a Reply