Маж од Крива Паланка осомничен дека силувал сограѓанка

Сподели со своите пријатели

Триесет и деветгодишен маж од Крива Паланка е приведен под сомнение дека извршил обљуба врз една година помлада сограѓанка.

Loading...

– На 12.10.2022 во 19.40 часот, полициски службеници од ОВР Крива Паланка го лишиле од слобода И.М.(39) од Крива Паланка. Тој се сомничи дека извршил обљуба врз 38-годишна жена од кривопаланечко село, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Како што додаваат од полицијата, по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Над 30.000 евра пронајдени кај Турчин на Табановце