05.05.2015 23:14

Масовно се апси – објавија демонстрантите на социјалните мрежи (видео)

Facebook Twitter Google+

Новинарите на Плусинфо и Слободен печат јавуваат дека во центарот на Скопје, полицијата апси демонстранти кои  обидуваат да се спасат од полицискиот налет откако според објавите, полицијата наводно почнала да удира по граѓаните кои протестираа пред Владата.

Во моментов не се знае бројот на уапсените, пренесува Инфо Плус,  но се претпоставуваа дека тој број надминува 20 уапсени граѓани. Најжестоко е во центарот на Скопје, во посредна близина на Собранието, каде полициските сили ги приведува и оние лица кои бегаат од нив.

loading...


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments