Кумановец физички нападнат во Јане Сандански

Сподели со своите пријатели

Триесет и деветгодишен кумановец утринава пријавил дека викендов бил физички нападнат во населбата Јане Сандански.

Loading...

– На 25.03.2024 во 09.00 часот А.Д. (39) од село Биљановце пријавил дека на 23.03.2024 година во населбата „Бабин дол“ во Куманово, бил физички нападнат од Д.Д. (44) од Куманово, информираат од Секторот за внатрешни работи.

Оттаму додаваат дека по целосно документирање на случајот против Д.Д. ќе следува соодветен поднесок.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Дарко од Куманово на Малта се закити со медали во бодибилдинг (ФОТО)