Конашенков: Украински МИГ-29 соборен во регионот на Миколаев

Сподели со своите пријатели

Руски борбен авион собори МИГ-29 на украинските воздухопловни сили во областа Николаев, соопшти денеска портпаролот на Министерството за одбрана на Русија, Игор Конашенков.

Loading...

Тој додаде дека руските сили ги одбиле сите напади на украинските вооружени формации во правецот Николаев-Кривј Рих, каде што биле убиени до 130 украински војници во изминатите 24 часа, а уништени се три тенкови, девет оклопни борбени возила и 11 автомобили.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.