Колку Ким Џонг Ун троши на алкохол и храна?

Сподели со своите пријатели

Здравјето на претседателот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун нагло се влошило по долгорочното консумирање големи количини алкохол и мрсна храна.

ПЛАЧАТ И ВРЕСКААТ: Вака изгледа кога Ким Џонг Ун ќе мине крај жените (фото)

Loading...

Откриено е дека големиот лидер воопшто не води сметка за тоа колку јаде и пие и дека така се однесува од тинејџерските денови.

Брзо пламнува и не сака да губи: Каков бил Ким Џонг Ун додека учел во Европа? (фото+видео)

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Сингапурски борбени авиони придружуваа патнички авион откако патник упати закана со бомба

Неофицијално, откриено е дека Ким годишно троши околу 30 милиони долари за алкохол, а секако неговото омилено пиење е најскапото виски и шампањско, со кои понекогаш ги почестува и своите најверни соработници.

Ова е двојникот на Ким Џонг Ун кој ги преплаши жителите на Јужна Кореја (видео)

Ким ужива и во француските цигари, а цената на една кутија е 44 долари.

Девојка која избегала од Северна Кореја сведочи за погубувања и сексуалните робинки на Ким Џонг Ун

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Гутереш: Иран да се воздржи од сила и да спроведе истрага

Исто така, ги обожава сите видови меса, а најмногу уива во одрезок од „коба“ и различни видови сирење. Јаде и големи количини суши.

Ким Џонг Ун постојано го следат луѓе со бели тефтерчиња, еве што тие всушност работат (фото)

Медиумите исвестуваат дека поради гојазноста Ким наводно има мноштво здравствени проблеми, како висок крвен притисок и дијабетес.

На следната страница читајте: Ким Џонг Ун троши милиони за долна облека за тинејџерки и девици!


Pages: 1 2

Leave a Reply