Кој од овие мажи ви е најпривлечен? Психолошки тест кој ќе ви открие огромна тајна! (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Велат дека понекогаш една слика може да каже илјада зборови. Психолошките тестови се одличен начин да дознаете повеќе за себе и за вашата личност.

Loading...

Еден таков тест неодамна се појави на интернет и привлече големо внимание кај корисниците.

Имено, една девојка по име Кили Греј, студент по психологија, на својот профил на TikTok сподели психолошки тест на личноста кој има за цел да покаже како луѓето ги преземаат особините на личноста на луѓето врз основа на физичките карактеристики.

„Психолошкото прашање за сите е кој од следниве мажи ви е најпривлечен?

Овој тест може да обезбеди интересен увид во вашата личност и да ве натера да размислите кои квалитети ги цените кај другите и како тие се одразуваат на вас.

 

 

Loading...

Ако избравте маж означен под буквата А, тоа покажува дека преферирате друштво на луѓе кои се едноставни и слободоумни.

Човек означен со буквата Б симболизира личност која знае што сака и донесува одлуки, но тоа го прави по темелно размислување. Ако сте го избрале, веројатно сакате личност која ќе има некаква контрола во вашата врска.

Ако вашиот избор е маж означен под буквата Ц, тоа значи дека преферирате некој што е срамежлив, повлечен, но во исто време емотивен и сочувствителен. Во таква врска сакате да имате контрола.

Мажот означен со буквата Д претставува личност која е наметлива, полна со самодоверба и директна. Ако сте се одлучиле за него, веројатно најдобро се чувствувате во друштво на такви луѓе, бидејќи и самите сте такви.

Ова видео досега е прегледано над 10 милиони пати и добило речиси 700 илјади лајкови, а луѓето во коментарите пишуваат дека овие мажи многу личат и дека најмногу го избрале оној под буквата Д.

 

@keely1123 the way it’s accurate with my friends types too is crazyy. #psychology ♬ original sound – KEELY GRACE