Кои се најпопуларните летувалишта за 2018. година?

Сподели со своите пријатели

Иако летото започнало, многу аранжмани се веќе уплатени, а некои од туристите веќе уживаа во првите зраци на летното сонце. Сепак, постојат и такви за кои одморот допрва започнува. Ние ви пренесуваме дел од најпопуларните дестинации.

Како и што се очекува, најпопуларна земја и годинава е Грција, а следуваат Турција и Шпанија. Веднаш зад нив Италија, Египет и Дубаи.

10 најпопуларни летувалишта оваа сезона:

Микинос, Грција – Егејско море

Лорет де Мар, Шпанија – Балеарско море

Се помалку луѓе бираат плажа како летен одмор

Loading...

Таормина, Сицилија – Јонско море

Римини, Италија – Јадранско море

Закинтос, Грција – Јонско море

Анталија и Кушадаси, Туција – Егејско море

Крит, Грција – Егејско море

Санторини, Грција – Егејско море

Ибица, Шпанија – Средоземно / Балеарско море


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Над половина од милијардерите купиле „бункер за крајот на светот“ (ВИДЕО)

Leave a Reply