Кога милијардерот ќе запее: Илон Маск ја објави втората песна (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Основачот на „Спејс икс“ и извршен директор на Тесла, Илон Маск објави песна на SoundCloud со наслов „Doubt Ur Vibe“.

Loading...

Иако многумина сметаа дека станува збор за шега, по неговите објавувања на Твитер, сфатија дека тој е сериозен.

Два километри за четири минути – Вака изгледа возењето низ тунелот на Илон Маск (ВИДЕО)

Ова е негова втора песна по синглот „RIP Harambe“ посветена на горила од зоолошката градина Синсинати која почина ненадејно.

Маск, кој е на Spotify со уметничко име Ilon “EDM” Mask, вели дека ја напишал и ја пеел самата песна.


Leave a Reply