КК Куманово утре му гостува на Тетекс

Сподели со своите пријатели

Кошаркарите на КК Куманово 2009 утре го играат шестиот натпревар сезонава, а на гостински терен за противник го имаат составот на Тетекс.

Loading...

Станува збор за пресметка меѓу двете засега најслаби екипи во Втората лига. И Куманово и Тетекс ќе бркаат прва победа на утрешната средба, а Тетекс има предност поради тоа што ќе биде домаќин на средбата.

Мечот се игра утре од 18 часот.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Пукање во центарот на Куманово