КК Куманово гостува кај МЗТ Скопје Аеродром

Сподели со своите пријатели

Со почеток во 18 часот кошаркарите на Куманово денеска му гостуваат на минатогодишниот шампион МЗТ Скопје Аеродром во рамките на 16 коло од Првата кошаркарска лига на Македонија.

Ова е последен натпревар за овој месец, бидејќи во меѓувреме ќе се одиграат натпреварите во Купот кој годинава ќе се одржи во Кавадарци, а кумановци ќе играат против Гостивар во првата фаза.

Тука е и репрезентативниот натпревар за квалификации на Евробаскет 2021, по што натпреварите во домашната лига продолжуваат на 3. март кога Куманово му гостува на Фени Индустри.


Leave a Reply