Камерон остро го осуди терористичкиот напад во Москва

Сподели со своите пријатели

Шефот на британската дипломатија Дејвид Камерон денеска изјави дека Велика Британија најостро го осудува терористичкиот напад врз градското собрание Крокус во близина на Москва.

Loading...

Камерон на платформата „Х“ напиша дека ваквото „страшно насилство“ не може ништо да оправда. Камерон изрази сочувство до семејствата на жртвите, пренесува Танјуг.

Според досегашните податоци, во терористичкиот напад на концертната сала „Крокус сити хол“ во близина на Москва загинаа 93 лица, а повеќе од 100 се повредени, соопшти Рускиот истражен комитет.

 

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Американски аналитичар: Русија може да ги срамни украинските позиции