Какво време ќе имаме денеска во Куманово?

Сподели со своите пријатели

Во Куманово и околината во текот на денешниот ден ќе имаме сончево до умерено облачно време.

Loading...

Ќе дува слаб ветер од северен правец, а максималната дневна температура ќе достигне 13 степени.

Во текот на ноќта ќе настапи заоблачување кое ќе донесе врнежи од дожд. Минималната температура ќе се спушти на 3 степени.

Услови за дожд ќе има и утре, кога ќе биде и значително постудено со максимална температура од 6 степени целзиусови и утринска околу нулата.

Веќе од петок ќе продолжи стабилното време со сончеви периоди и повисоки температури.

Никола Ивановски


Leave a Reply