05.05.2015 20:45

Јајца кон Владата – протестите добиваат на интензитет

Facebook Twitter Google+

Со пароли ”Убијци, убијци”  и едногласно интонирање на македонската химна, над илјада граѓани во моментот се наоѓаат пред зградата на Владата на РМ, фрлајќи јајца кон прозорите.

11173490_10153299565334637_1109135735_n

loading...

Како што јавуваат на социјалните мрежи, еден прозорец е искршен, а масата прави обид да навлезе внатре.

Пред зградата се закачени знамиња на сите националности кои живеат во Македонија. Протестите продолжуваат.

фото; Инфоплус.мк

 


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments