Изгоре стар камион во пораншен Житомел

Сподели со своите пријатели

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи, во текот на вчерашниот ден, екипите на ТППЕ Куманово во  текот  на денот бележи интервенција на ул.Тодор Велков во поранешна фабрика ,,Житомел”.

Loading...

По дојава за запален стар камион, ТППЕ на лице место интервенирале со едно возило и четворица пожарникари. Пожарот е пријавен во 16,55 и бил ставен под контрола во 17,40 часот.

Leave a Reply