Хороскопски знаци кои е невозможно да ги задржите во врска

Сподели со своите пријатели

Ова е токму причината поради која стравуваат одредени хороскопски знаци, кои даваат се од себе да не се препуштат на емоциите и да се приврзуваат кон другите.

Loading...

Овие хороскопски знаци бегаат од врската без оглед на се.

Овие хороскопски знаци се најлоши лажговци

1. Водолија

Водолија е експерт за одржување на емоционалната дистанца. Колку помалку се врзуваат, толку е помала веројатноста тие да бидат повредени.

Тие уживаат во друштво на луѓето, но држат безбедна далечина. Во повеќето случаи, тие дејствуваат рамнодушно, но тоа е само маска да се заштитат себеси.

Ова се најкомплицираните хороскопски знаци

2. Стрелец

Loading...

Стрелците сакаат работите да бидат лесни и едноставни. Припадниците на овој знак биле повредени многу пати и не сакаат повторно да го поминат тоа.

За да избегне врска, Стрелецот често ги менува нештата, најчесто нивната локација. Ако знаете дека заминува наскоро, полесно е да се воздржите од врската.

Проблемот е што Стрелецот не е рамнодушен – тие всушност многу се грижат, но за нив е полесно да ги игнорираат емоциите и да продолжат понатаму.

Хороскопски знаци кои се грижат за сите и покажуваат емпатија

3. Девица

За Девиците, емоционалното воздржување е всушност одбранбен механизам. Ако не им е грижа, помала е веројатноста дека ќе бидат повредени.

Тие ќе бидат искрени и отворено ќе ви кажат дека не се подготвени за врска во моментов, но дека може да бидат во иднина. Членовите на овој знак нема да ја разубават реалноста или да ви дадат лажна надеж.

За овие хороскопски знаци, март ќе биде месецот на љубовта

Loading...

4. Вага

Вагата се плаши од каква било емоционална болка и страдање, па затоа ќе одржува површна врска, без длабоки емоции.

Тие не сакаат проблеми, не сакаат да вознемират никого или да го нарушат срцето во нечии раце.

Тие попрво би биле далечни и безбедни отколку да ризикуваат чувството на љубов затоа што тие чувства ги поврзуваат со страдање, така што ќе се кријат зад нивниот дебел ѕид.

5 хороскопски знаци кои се најголеми манипулатори

5. Близнаци

Кога се емотивно приврзани, започнуваат да се грижат и ако не заврши добро, не можат да ги игнорираат своите емоции. Поради оваа болка која преживеле порано, Близнаците најчесто ја избегнуваат врската, па затоа ги игнорираат сопствените чувства и чекаат да исчезнат.

Ако сметаат дека некој е премногу заинтересиран за нив и Близнаците не се сигурни за таа личност, тие се подготвени да ја прекинат врската пред таа дури и да започне, само од страв да бидат повредени, пишува Танго.

Loading...

Сакате врска полна со авантура? Овие хороскопски знаци се идеални партнери за вас

6. Овен

Овенот ја избегнуваат врската со насочување на вниманието и исполнување на нивниот распоред затоа што не можат да бидат повредени ако немаат време да се посветат на некого.

Тие се премногу зафатени да се грижат едни за други, но тоа не секогаш функционира за нив. Овните сепак имаат неколку минути кога ќе останат сами со своите мисли и размислуваат за тоа низ што поминале за љубовта, заборавајќи на позитивните страни и убавите емоции.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *