За овие хороскопски знаци, март ќе биде месецот на љубовта

Сподели со своите пријатели

Денот на вљубените помина, но месецот на љубовта е дефинитивно пред нас.

Loading...

Кога Венера, планетата на љубовта, убавината и задоволството, влегува во знакот на Бик, четири хороскопски знаци ќе чувствуваат подобрување на полето на љубовта.

 

 

Бик

Во март, сите очи на оние што бараат љубов се свртени кон Бикот. Венера им носи сензуален шарм на кој другите тешко ќе му одолеат.

Покрај тоа што можат да добијат ненадејни пари, Биковите ќе чувствуваат ненадејна привлечност кон некого, а доколку се во врска, оваа енергија е идеална за експериментирање и уживање во врската со партнерот.

Loading...

 

 

Девица

Девиците би можеле да се занесат во диви страсти во овој период. Тие не сакаат да бидат на непозната територија, но Венера им укажува дека има и убавина во ризикот.

Покрај тоа, ако се подготвувате за претприемачки потфат, може да добиете инспирација во март.

Ве очекува забавен месец полн со романса и креативност. Ако не сте во врска, со поголема веројатност ќе се поврзете со отворена личност склона кон филозофирање.

 

Loading...

 

Скорпија

Ако сте во врска, би можеле да ја оживеете фазата на меден месец со партнерот. Венера го подобрува вашиот шарм и благодат, а оние што не се во врска имаат ненадејна зголемена потреба да се поврзат со некого.

Сепак, исто така е можно одеднаш да посакате поголема слобода во врската, додека друго сценарио, кое вклучува зголемена страст, е исто така во оптек.

Март дефинитивно ќе биде месец за продуктивни размени со други.

 

Loading...

 

Јарец

Знаете како да настапувате од почеток. Поради креативноста и романтиката што доаѓа од вас од влијанието на Венера, се чувствувате посигурни од кога и да било.

Ќе сакате и ќе се чувствувате убаво. Може да се случи пред вас некоја возбудлива нова можност, од уметнички или љубовен тип. Знаете што сакате и не се плашите да го добиете тоа.


Leave a Reply