Го смени името во „Буквално било кој друг“ и најави кандидатура на изборите

Сподели со своите пријатели

Човек од Тексас се надева дека законската промена на името ќе биде негов аргумент дека некои гласачи сакаат „буквално било кој друг“ освен поранешниот претседател Доналд Трамп или претседателот Џозеф Бајден да служи уште еден мандат во Белата куќа.

Loading...

Норт Ричленд Хилс, Тексас, учител и воен ветеран – порано познат како Дастин Еби — изјави за VFAA88 дека законски го сменил своето име во „Буквално било кој друг“ и се кандидира за претседател под тоа име.

Тој за агенцијата изјавил дека се надева дека името ќе испрати порака, пренесува The Hill.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Како Иран и Израел станаа непријатели? Долгогодишна војна во сенка!

„Ова не се однесува на мене, „буквално за кој било друг“, повеќе затоа што тоа е идејата“. Можеме да направиме подобро од 300 милиони луѓе за претседател“, изјави тој за VFAA88.

Тој ја покажа својата нова возачка дозвола во која беше наведено неговото име како „Буквално било кој друг“.

Записите на Федералната изборна комисија покажуваат дека тој поднел барање до комисијата под тоа име.