Без вода четири локации во Куманово

Сподели со своите пријатели

Четири локации во Куманово денеска привремено ќе бидат без вода поради дефекти на водоводната мрежа.

Loading...

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, без вода денеска ќе бидат корисниците од улиците „Доне Божинов“ бр. 24а, улицата „22“, бр. 13 во населбата Карпош, крак од улица Гоце Делчев (позади аптека Зегин) и улицата „Јоско Илиевски“.

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.

Никола Ивановски