Албански затвореник си отворил профил на Инстаграм и ги исмева британските затвори (видео)

Сподели со своите пријатели

Тристен Аслани (29), член на албанската банда, служи казна од 42 години во биртанскиот затвор поради поседување дрога и оружје.

Како работи албанската мафија – императорот на светското подземје? (фото)

Loading...

Но, како што самиот се фали, тоа не му претставува некој проблем. Со криумчарен телефон си отворил профил на Инстаграм па објавува фотографии од својата ќелија. На една фотографија напишал дека ги има сите услови само му недостастуваа проститутки.

– Дури и во затворот ги имам сите услови, ми недостасуваат само ку*ви, објавил на Инстаграм.

 

 

Аслани е зад решетки откако во полициска потера удрил со автомобил во продавница. Во автомобилот тогаш имал 21 килограм кокаин и полуавтоматско оружје.

Портпаролот на затворот вели дека таквото однесување е неприфатливо и додава дека содржината од социјалните мрежи е отстранета.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.