80 часа и двајца тату мајстори: Вака изгледа тетоважа од 56.000 долари (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

За футуристичките цртежи на грбот момчето потрошило огромна сума на пари, а многумина велат дека не вреди толку.

Loading...

Многумина ќе се согласат дека тетовирањето е навистина уметност, која бара голем талент.

Имајќи предвид дека цените може да варираат во зависност од големината, бојата и сложеноста на самото извршување, ваквите тетоважи на телото често чинат цело богатство.

Сепак, повеќето луѓе сепак беа изненадени кога на социјалната мрежа TikTok се појави видео од процесот на тетовирање, во кое беше наведено дека конечниот резултат чини дури 56.000 долари.

Целиот грб бил истетовиран со футуристички цртежи, на кои двајца тату мајстори работеле цели 80 часа.

Во коментарите некои се восхитуваат, други велат дека е прескапо и не вреди толку пари.

Што мислите вие?

 

Loading...
@ishineink $56000 , 2 artists at the same time, for 80 hours. Interstellar vibes. What do you think? I have a few spots left to fill, go to peaksandvalleysbrand.com and choose Shine as your artist to book! Lets make ART.#interstellar #interstellartattoo #spacetattoo #space #jameswebb #galaxy #spacetheme ♬ sonido original – slowed+reverb