15-годишен кумановец го сними првиот трап албум (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Matej Drixhen или Матеј Јовановски е петнаесетгодишен кумановец кој решително влегува на музичката сцена со својот прв трап албум.

Loading...

„Trap Business“  е името на неговиот албум со осум нумери, за кои вели дека се американски монотон хард трап.

 

 

– Ова е стил што сѐ  уште го нема кај нас, но сум сигурен дека ќе направи голем бум. За месец два, планирам и спот и уште нови проекти.

Јовановски вели дека со музика се занимава откако и знае за себе, првин започнало со љубовта кон гитарата, па продуцирање, за да на крајот се пронајдено во лириката.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Едно кумановско село е целосно празно, Черкезе и Романовце со најмногу жители

 

Loading...

 

Овој средношколец на СОУ „Перо Наков“ сам ги пишува текстовите и вели дека негова цел е со музика да го претстави својот град и местото каде што живее.

Албумот „Trap Business“ можете да го слушнете во продолжение.