Земјотрес со јачина од пет степени во Кина

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди округот Веили во кинеската автономна ујгурска провинција Ксинџијанг, соопшти Кинескиот центар за земјотреси (CENC).

Loading...

Земјотресот се случил на длабочина од 20 километри, јавува агенцијата Ксинхуа.

Локалните власти соопштија дека засега нема извештаи за повредени.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Седум лица ранети во пукање во Филаделфија во САД