Заменик-шефот на политичкото крило на Хамас пристигнува во Москва

Сподели со своите пријатели

Заменик-шефот на политичкото крило на палестински Хамас, Муса Абу Марзук ќе пристигне во Москва на 24 јуни на разговори, изјави информиран извор за РИА Новости.

Loading...

„Абу Марзук ќе пристигне во Москва во понеделник“, рекол соговорникот на агенцијата.

Според него, Марзук има закажано средби во Министерството за надворешни работи во Москва.

Засега не е познато што Марзук ќе разговара со руските претставници.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Над 200 пожари горат во Русија, вонредна состојба во Јакутија и Забајкалска област