Во петок започнува големиот финален спекаткл во кошарка

Сподели со своите пријатели

По победата на КК Куманово на натпреварот со Работнички, а со тоа и остварен влез за финале, противник на кумановскиот тим е екипата на МЗТ Скопје.

Loading...

Скопскиот тим, исто како и Куманово со скор од 2-0 против екипата на Фени Индустри, се пласираше во големото финале.

Финалниот спектакл започнува во петок на гостински терен, а шампион ќе стане оној тим кој прв ќе стаса до три победи.

 

Leave a Reply