Во Кина поради Коронавирусот милениците ги фрлаат низ прозорец

Сподели со своите пријатели

Иако Светската здравствена организација истакна дека животните не го пренесуваат овој опасен вирус, во Кина преовладува паника.

Loading...

Поточно, според au.news.yahoo.com, граѓаните на Пекинг, Шангај и провинцијата Хебеј почнале миленичиња да ги фрлаат низ прозорците на нивните облакодери.

Свински, птичји грип, САРС, МЕРС, антракс, сега и корона: Сите болести доаѓаат од ист крај, случајност?

Локалните медиуми објавија дека се пронајдени неколку мртви кучиња и пет мачки.

Паниката се случи откако д-р Ли Ланџуан изјави на кинеската телевизија дека ако некое животно дојде во контакт со заразено лице, тоа мора да биде во карантин.

https://kumanovskimuabeti.mk/koronavirusot-del-od-kineskiot-hemiski-arsenal-teorii-na-zagovor-za-bolesta-koja-shiri-strav-niz-svetot/

Leave a Reply