Високите сметки утре го затвораат градскиот базен во Куманово

Сподели со своите пријатели

Градскиот базен во Куманово од утре ќе биде надвор од функција, информираат од Јавното претпријатие „Чистота и зеленило“ кое стопанисува со него.

Loading...

Како што се наведува, затворањето доаѓа поради поради енормно зголемување на ценита на гас и електрична енергија.

– Градскиот базен повторно ке биде отворен по нормализирање на цените на енергесите, стои во соопштението.

Со соопштение дека ја прекнуваат својата работа излегоа и неколку пливачки клубови кои се редовни корисници на објектот.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Се помалку ученици во Куманово, иселувањето најчеста причина