Украина: Руси нападнаа породилиште, убиено новороденче

Сподели со своите пријатели

Руски проектил рано утринава го погоди породилното одделение на болницата „Вилњанска“ во близина на Запорожје, објави на Телеграм регионалниот гувернер Олександр Старук.

Loading...

– Во нападот е убиено новороденче, додаде тој.

„Тагата ни ги исполнува срцата“, напиша тој.

Старук објави и фотографии.

 

 

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.

Loading...

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Руски опозиционер прогласен за виновен за ширење „лажни вести“ за армијата