Убиен водачот на украинскиот националистички баталјон Николај Кохановски

Сподели со своите пријатели

На правецот Харков е убиен водачот на украинскиот националистички баталјон, Николај Кохановски, пишува весникот „Страна“, пренесува Спутник.

Loading...

Според извештаите, тој бил убиен на фронтот во еден од рововите, а станува збор за водачот на „Организацијата на украинските националисти“, организација која е забранета во Русија.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Путин одликуван со орден на Ким Ил Сунг, а на подарок доби и две кучиња