Тиндер воведува „ексклузивно членство“: Ќе чини 499 долари месечно, а еве што нуди

Сподели со своите пријатели

Тиндер лансираше ново „ексклузивно членство“ кое доаѓа со голема месечна претплата за оние кои ќе се пријават и ќе добијат одобрение од апликацијата за запознавање.

Loading...

За членство во Tinder Select е потребна месечна претплата од 499 долари. За 12 месеци тоа би било речиси 6.000 долари.

Tinder вели дека членството на Select моментално „има ограничена достапност“ и дека не сите корисници на апликацијата за запознавање ја добиваат оваа опција.

Тој нуди членство само на „помалку од 1 процент од корисниците за да се осигура дека ќе го добиете „најексклузивното можно искуство“.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  На прв поглед обична 70-годишна баба, на втор поглед – фитнес мајстор (ФОТО)

Tinder Select првпат стана достапен со покана во септември, набргу откако матичната компанија Match Group им соопшти на акционерите дека е на пат да го започне своето премиум членство на почетокот на есента.

„Очекуваме почетната цена да биде значително повисока од тековните понуди на Tinder со оглед на значајните дополнителни поволности што ќе ги добијат членовите и неговата ограничена достапност“, рече во тоа време Match Group, која исто така управува со Hinge, The League, Plenty of Fish и други апликации.

Ова се придобивките

Tinder има три постоечки претплати – Tinder+, Tinder Gold и Tinder Platinum – кои имаат различни карактеристики и цени, а сега има ексклузивно членство.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  МАЛКУ Е БЛЕД: Донела леш во банка за да ѝ потпише за кредит (ВИДЕО)

Корисниците на апликацијата за запознавање може да добијат пристап до Tinder Select кога Tinder ќе ги прегледа нивните сметки и ќе ја одобри нивната апликација.

Loading...

Од корисниците се бара да имаат потврда со фотографија и јасно наведена цел за поврзување.

Членството на Tinder Select доаѓа со поволности како што се испробување на нови функции пред други корисници, добивање приоритет за профилите што им се допаѓаат, можност за испраќање ДМ-и на други луѓе двапати неделно без совпаѓање и користење на апликацијата без реклами.