Зита Ихедоро

Сподели со своите пријатели

Вооружени напаѓачи киднапирале четири католички калуѓерки на автопат во североисточната држава Имо во Нигерија, соопшти локалниот манастир. Loading… Генералниот секретар на црковната организација „Сестрите на Исус“, Зита Ихедоро, рече дека тие биле киднапирани додека патувале од државата Риверс во Имо на миса за благодарност. „Интензивно се молиме за нивно брзоПрочитај повеќе