ЖРК Металург

Сподели со своите пријатели

Ракометарките на Куманово денеска ќе се најдат пред нов предизвик, а тоа е дербито против скопски Металург. Loading… Вечниот ривал на кумановки денеска во 16:30 часот ќе ги пречека на свој терен девојките кои оваа сезона не знаат за пораз. Кумановки досега во плеј офот имаат одиграно седум натпревари кадеПрочитај повеќе