жито

Сподели со своите пријатели

Руската инвазија на Украина и блокадата на пристаништата на Црното Море речиси го запреа извозот на жито во Украина, од кој во голема мера зависат многу земји, објави во средата украинската новинска агенција Укринформ. Loading… Агенцијата го посочува предупредувањето на американскиот Стејт департмент, според кое околу 30 отсто од светскиотПрочитај повеќе