Ворен Бафет

Сподели со своите пријатели

Оваа година познатиот американски инвеститор Ворен Бафет го престигна Џеф Безос на листата на најбогати луѓе, а сега се заканува дека ќе го симне од тронот Бил Гејтс како втор најбогат Американец, по Илон Маск. Loading… Познатиот инвеститор и извршен директор на Беркшир Хатавеј имаше проценета вредност од 108 милијардиПрочитај повеќе