Владимир Алексеев

Сподели со своите пријатели

Утрово на Телеграм се појави видео на кое се прикажани „преговорите“ меѓу Евгениј Пригожин, заменик-министерот за одбрана Јунус-Бек Евкуров и заменик-началникот на Генералштабот Владимир Алексеев. Loading… Тројцата разговарале во штабот на Јужниот воен округ во Ростов на Дон. Интересно е што само неколку часа пред овој разговор Алексеев снимил видеоПрочитај повеќе