Виктор Јанукович

Сподели со своите пријатели

Земјите-членки на Европската унија воведоа санкции против поранешниот претседател на Украина Виктор Јанукович и неговиот син поради нивната наводна улога во загрозување на безбедноста на Украина. Loading… Во соопштението на Европскиот совет од 4 август се вели дека двајцата се додадени на постојната листа на санкции на ЕУ. Во образложениетоПрочитај повеќе