Виктор Хрењин

Сподели со своите пријатели

Украина концентрираше ударна група од 112.000 до 114.000 луѓе на границата со Белорусија, соопшти министерот за одбрана на Белорусија Виктор Хренин. Loading… – Од нив, нешто повеќе или помалку од 17.000 се вклучени во директната заштита на украинско-белоруската граница – изјави Хренин за телевизијата „Русија 24“. Сепак, како што додаде,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сегашната ситуација не бара Белорусија да ги зајакне своите сили на границата со Украина, изјави денеска белорускиот министер за одбрана Виктор Хрењин. Loading… „Нема потреба од тоа“, изјави тој за телевизијата „Россија-24“, пренесе ТАСС. Хрењин рече дека претходно нивото на силите групирани на украинската граница било повисоко. „Постои поголема заканаПрочитај повеќе