Вејце

Сподели со своите пријатели

На денешен ден, пред 14 години кај тетовското село Вејце, загинаа осумина припадници на специјалните сили на МВР. Покрај осуммина убиени, имаше и шестмина повредени. Loading… По тој повод, денеска на три локации во Битола, во присуство на нивните соборци и најблиски роднини беше положено цвеќе во чест на загинатитеПрочитај повеќе