ТППЕ Старо Нагоричане

Сподели со своите пријатели

Четири пожари вчера гореле на подрачјето на општините Куманово, Липково и Старо Нагоричане, информираат денеска од Регионалниот центар за управување со кризи. Loading… Во атарот на селото Ваксинце во Општина Липково гореле сува трева и стрниште. Таму во период од 15:05 до 16:30 часот интервенирале тројца пожарникари. Втората интервенција наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Плевна со околу 500 бали слама вчера изгорела во селото Добрача во општината Старо Нагоричане. Loading… Пожарот, како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, избувнал по удар на гром во плевната. Интервенирале двајца пожарникари од ТППЕ Старо Нагоричане во период од 18:15 до 21:50 часот кога пожаротПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шест пожари се случиле изминатово деноноќие на подрачјето на Куманово и Старо Нагоричане, информираа денеска од Регионалниот центар за управување со кризи Куманово. Пожарникарите интервенирале на запалена куќа, помошен објект, но и на опожарена борова шума. Loading… ТППЕ Куманово, вчера гасела пожар на куќа во Куманово кај месноста „Стари Лозја“.Прочитај повеќе