Томас Бах

Сподели со своите пријатели

Лидерите на Г20 седнаа на маса. Сепак, пред да почнат да јадат, домаќинот на самитот Јоко Видодо ги претстави претседателот на МОК Томас Бах и претседателот на ФИФА Џани Инфантино, кои накратко им се обратија на лидерите. Loading… Пет дена пред, како што пишува Гардијан, контроверзниот Мундијал во Катар, ИнфантиноПрочитај повеќе