Тимчо Муцунски

Сподели со своите пријатели

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија, Тимчо Муцунски, се сретна со Жозеп Борељ, потпретседател на ЕК и висок претставник за надворешна политика и безбедност на ЕУ, во рамки на НАТО Самитот во Вашингтон. Loading… На средбата стана збор за нашето европско досие, процесот на пристапување во Европската Унија иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија, Тимчо Муцунски, заедно со владина делегација, предводена од премиерот Христијан Мицкоски, учествуваше на НАТО Самитот, што се одржа од 9-ти до 11-ти јули, во Вашингтон. Loading… Во фокусот на темите беа актуелните безбедносни предизвици, со посебен акцент на поддршката за Украина, зајакнувањето наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија, Тимчо Муцунски, денес беше домаќин на НАТО работен појадок, на кој присуствуваа амбасадорите на земјите членки на НАТО, како и Украина, Јапонија и ЕУ. Настанот се одржа во пресрет на НАТО Самитот во Вашингтон каде ќе биде одбележана 75 годишнината од формирањето наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Денеска (петок, 05 јули 2024г.) министерот за надворешни работи и надворешна трговија, Тимчо Муцунски ќе одржи НАТО работен појадок. Loading… Во фокус на средбата ќе биде 75-от јубилеј на Алијансата, кој ќе биде одбележан на претстојниот Самит во Вашингтон. Воведното обраќање на Министерот Муцунски ќе биде отворено за медиумите, поПрочитај повеќе