Теџи Јамагами

Сподели со своите пријатели

На осомничениот за убиството на поранешниот јапонски премиер Шинзо Абе, Техио Јамагами, ќе му биде продолжена психијатриската проценка, соопшти денеска јапонското обвинителство. Loading… Оценувањето, кое првично требаше да трае до 29 ноември, е продолжено до 6 февруари, пренесува Ројтерс. Обвинителите ќе утврдат дали Јамагами ќе биде обвинет за пукањето откакоПрочитај повеќе