тарантули

Сподели со своите пријатели

Колумбиските власти запленија 143 тарантули на аеродромот во Богота како дел од операцијата за сузбивање на илегалната трговија со животни. Loading… Според Министерството за животна средина, пајаците биле скриени во пластични кеси во товарниот авион. Дестинацијата на пратката било Мексико.   Нова закана од Русија: „Ќе продаваме храна само наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На аеродромот во Дизелдорф, во оставен куфер, пронајдени се 22 живи тарантули, соопштила германската царина. Кога е пронајден сопственикот на куферот, 47-годишник од Есен, рекол дека е одгледувач на тарантули и дека некои од нив во куферот носат малечки тарантули. Мажот патувал од Парагвај во Германија, а сега е подПрочитај повеќе