Тара Алами

Сподели со своите пријатели

Сегашната израелска агресија врз Појасот Газа не може да се гледа изолирано од богатите ресурси на природен гас што изобилуваат на неговите брегови. Loading… Нападот намерно уништи згради и инфраструктура, загинаа илјадници Палестинци за да ги принудат да емигрираат, за Газа да биде испразнета за Израел. Со овие зборови писателкатаПрочитај повеќе