Т-14 Армата

Сподели со своите пријатели

Русија почна да ги користи своите нови борбени тенкови Т-14 Армата за гаѓање на украинските позиции, „но тие сè уште не учествувале во директни офанзивни операции“, објави во вторник руската државна новинска агенција РИА Новости, цитирајќи извор запознаен со ситуацијата. Loading… РИА Новости пишува дека тенковите се опремени со дополнителнаПрочитај повеќе