сввет

Сподели со своите пријатели

Американскиот претседател Џозеф Бајден ги критикуваше Твитер и Илон Маск и рече дека милијардерот купил влијателна платформа за социјална мрежа која „шири лаги низ светот“. Loading… „Илон Маск ја контролира опремата што шири лаги низ светот. Нема повеќе уредници во Америка“, рече Бајден во петокот за време на настанот заПрочитај повеќе