Стивен Сигал

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Русија, Владимир Путин, го одликуваше американскиот актер Стивен Сигал, поранешна холивудска ѕвезда, која во последните години стана активен бранител на рускиот претседател, а од неодамна и на руската инвазија на Украина. Loading… Како што јави Бета, Путин на 27 февруари потпишал указ со кој на актерот му сеПрочитај повеќе