Стив Банон

Сподели со своите пријатели

Долгогодишниот советник на поранешниот претседател Доналд Трамп, Стив Банон, се предаде денеска за да се соочи со нови обвинувања дека ги измамил донаторите кои дале пари за изградба на ѕид на границата меѓу САД и Мексико. Loading… Банон (68) беше пронајден од страна на федералните служби во луксузна јахта воПрочитај повеќе